Школа для беременных

Все что необходимо знать о беременности и родах

Наш погляд на контацепцію

Пригадаймо навчання Церкви про подружній статевий акт, щоб краще зрозуміти на чому полягає гріховність контрацепції. Статевий акт це завжди поєднання єднальної і прокреативної мети. Контрацепція є відкиданням прокреативної мети акту. Гріх контрацепції полягає перш за все у тому, що вживаючи її, людина відкидає Божий задум і нищить чистоту і святість подружнього акту. Кожний засіб має також побічну дію в сенсі біологічному. Кожний впроваджує розлад або у фізіологічні процеси в організмі жінки, або у природний перебіг статевого акту.
Контрацепція – проти запліднення

— conceptio – означає зачаття
contra – означає проти

Отже контрацепція - це втручання у фізіологічний, природний процес плідності з наміром обезпліднення, недопущення до запліднення. Міняється глибоку суть подружнього акту. Втручається в природний перебіг акту.

Контрацепція має довести до обезпліднення: — невідворотно, назавжди (стерилізація) — на довший час (гормональна контрацепція) — на короткий час, в дані хвилині ( перерваний акт, бар’єрні і сперміцидні засоби)

Контрацепція, в правильному розумінні цього слова, це: — перерваний статевий акт — стерилізація ( жінки або чоловіка) — методи бар’єрної дії (механічні) — сперміциди (хімічні, місцевої дії)

Не є контрацепцією:
- так звані гормональні контрацептиви ( оральні таблетки, ін’єкції, підшкірні імпланти) мають також ранньоабортивну дію, тому не можемо їх зарахувати до “чистої” контрацепції — середники “після акту” (Постинор , Ру-486, ін’єкції з простагландинів) — “спіраль”
1
ПЕРЕРВАНИЙ АКТ

Є це нефізіологічний статевий акт. В суспільній свідомості перерваний акт не вважають чимось поганим. Багато хто вважає його навіть природнім і зараховує до природного планування сім’ї. У християнському розумінні — це гріх, який нищить Божий задум, що до подружнього акту і подружньої єдності в цілому. Гріх цей описаний ще в Старому Завіті (історія Онана). Перерваний акт, як усі контрацептивні засоби, нищить прокреативну ціль подружнього акту. З медичної точки зору при всіх перевагах: доступності, легкості застосування, відсутності матеріальних затрат, цей метод зовсім ненадійний. Ефективність – дуже низька. Частина сперматозоїдів знаходиться в рідині, яка виділяється із сечівника ще до еякуляції.Перерваний акт впливає на природний перебіг акту не тільки у фізіологічному, але й емоційному плані. Негативно впливає на психіку жінки й чоловіка.

Жінка в часі акту досягає збудження пізніше від чоловіка, отже, переривання акту дуже негативно позначається на відчуттях жінки. Акт подружній повинен завжди бути скерованим на добро співподруга, а тут про це нема мови; нищиться подружня єдність і позбавляється самих себе радості і відкритості , які може дати подружжю статеве зближення.

Побічні наслідки: — блокування відпливу крові зі статевих органів — запальні захворювання статевих органів жінки (насіння позитивно впливає на мікросередовище піхви) — імпотенція і брак зацікавлення статевим співжиттям — вимагає від чоловіка зосередженості і самоконтролю, не звертає уваги на жінку — позбавляє статевий акт спонтанності, укорочує акт — у жінок незадоволення і статева холодність — неврози на статевому ґрунті — нищить подружній зв’язок

СТЕРИЛІЗАЦІЯ

Перев’язання або перетинання маткових труб у жінок або сім’явиносних проток у чоловіків. Тривала неплідність. Ефективність дуже висока, але не абсолютна. Побічні наслідки: — ускладнення після хірургічного втручання — ризик позаматкової вагітності — психологічні проблеми — статева холодність — ранній клімакс (через 10 років від перев’язання труб) — у чоловіків: тромбози, набряки, порушення статевих функцій

МЕТОДИ БАР’ЄРНОЇ ДІЇ Їх суть у створенні бар’єра, який має не допустити до зустрічі сперматозоїдів із яйцеклітиною. Жіночі: діафрагми, шийкові ковпачки.

Чоловічі: презерватив.

Презерватив не допускає до потрапляння сім’я у статеві шляхи жінки. Рекламується як надійний захист від хвороб, які передаються статевим шляхом, особливо СНІД-у. Цей захист, однак далеко не 100%. Латекс більшості презервативів має розміри пор такі, які не захищають від вірусу ВІЛ (він менший за пори презерватива і проходить через них). Крім того, треба себе запитати, яка пропаганда йде за такою рекламою. Є це пропагування “безпечного сексу”, а це означає — сексу неупорядкованого, із випадковими партнерами, стосунків із багатьма партнерами. Презервативи особливо рекомендується підліткам. А де мова про доподружню чистоту, про подружню вірність?

Вже є багато голосів, які потверджують, що епідемію СНІД-у можливо зупинити тільки пропагуванням чистоти, а не заохочуванням до “безпечного сексу”. Медики рекомендують також уживання презерватива при випадках алергії у жінки на сперму чоловіка, при автоімунному безплідді, є це нечасті випадки. Побічні наслідки: — запальні захворювання — алергія на латекс — неплідність — психологічне відокремлення Уживання презерватива веде до спостерігання особи, жінки як речі, егоїстичного сповнення власних бажань.Оскільки це не надійний засіб, веде до розвитку психологічного страху перед дитиною, з’являється душевний неспокій.

Часто, коли настає вагітність чоловік не розуміє, що жінка завагітніла від нього, думає бо про себе, як про “захищеного”. В чоловіків загострюється риса агресивності, в жінок схильність до депресії. Є дослідження які доказують, що жінки. які мають статеві акти тільки з презервативами і чоловіча сперма не попадає в їх статеву систему, не отримують корисних речовин зі сперми і з цієї причини, такі жінки страждають депресіями і гормональними розладами.

СПЕРМІЦИДИ

Сперміциди — це хімічні речовини, які вбивають, чи пошкоджують сперматозоїди у піхві і запобігають їх дальшому просуванню. Сучасні сперміциди: вагінальні свічки, таблетки, креми. гелі , пінки.Сперміцидну дію мають також народні методи такі як: шприцювання розчином оцту , лимонної кислоти чи перманганату калію. Є це звичайна контрацепція, отже — це гріх. Сперміциди мають також бактерицидну й фунгіцидну дію і тому часто рекламується їх, як захист від хвороб Ефективність мала. Тяжко знищити порцією хімічної речовини всі 300 млн. сперматозоїдів, які є в еякуляті.

Побічні наслідки: — порушують мікробне середовище піхви — запальні захворювання, ерозії — алергічні реакції — збільшують ризик онко-захворювань — якщо настає вагітність, у дітей збільшується ризик вад, причиною яких є запліднення пошкодженими сперматозоїдами — неврози — негативне ставлення до дитини — брак зацікавлення статевим життям — нищення дару плідності, дару особи

ГОРМОНАЛЬНІ ЗАСОБИ

Оральна контрацепція (ОК) Рекламну статтю ОК з заголовком “Сучасна жінка і контрацепція” , починають так: уміння планувати своє життя без ризику для здоров’я – один із показників культури сучасної жінки… Реклама базується на міфі браку побічних наслідків для здоров’я, а також маніпулює поняттям сучасної чи волелюбної жінки. Водночас, цю ж саму, сучасну жінку, обманює. Обманює, тому що жінки цілий час мають мало знань про свій організм, фізіологію плідності і про механізм дії “таблеток”. На початку 60 — тих років ХХ ст. з’явилися перші комбіновані контрацептивні таблетки. Вони містили штучні естрогени і прогестерон у різних пропорціях.

Природний гормон прогестерон має малий контрацептивний ефект, активні є його синтетичні похідні прогестагени. Естрогени діють ефективніше. Перші ОК містили великі дози гормонів і мали тому багато побічних ефектів. Сучасні ОК мають малий вміст гормонів. Можна їх поділити на комбіновані й однокомпонентні, прогестеронові (міні – пілі). Серед комбінованих є одно -, дво -, трифазні. Різняться пропорціями вмісту естрогенів і прогестагенів ( відповідники прогестерону). Надійний контрацептивний ефект настає з другого місяця постійного прийому.

Препарати мають подібну ефективність і безпечність, підбираються індивідуально й завжди за рекомендацією лікаря. Впровадження штучних гормонів обдурює організм, є втручанням у здорову гормональну систему. Нормально приймаємо ліки, коли вони можуть допомогти побороти розлад. В даному випадку хімічна речовина “допомагає” побороти це, що сам Бог сотворив дуже добрим. Організм поводиться приблизно так як у вагітності, а кровотечі, які з’являються при прийманні таблеток, виникають із переривання на кілька днів подачі таблеток. Це кровотечі з відміни гормонів. ОК приймають регулярно, з кількадневними перервами, що і дає ефект регулярності місячки. Насправді кровотеча, спричинена перервою в прийманні таблеток, не є справжньою місячкою.

Ефективність – дуже висока, але гляньмо, що за тим стоїть. Механізм дії комбінованих ОК – багатоплановий: — пригнічують овуляцію — згущують шийковий слиз — впливають на ендометрій, запобігаючи імплантації (ранньоабортивна дія) — впливають на моторику маткових труб (ранньоабортивна дія) Механізм дії міні – таблеток: — згущують шийковий слиз — змінюють ендометрій, запобігаючи імплантації (ранньоабортивна дія) — впливають на моторику маткових труб (ранньоабортивна дія) — слабо пригнічують овуляцію Міні – таблетки треба приймати строго в той самий час доби, це вимагає залізної дисципліни. Таблетки тільки з прогестероном мають виразно абортивну дію, оскільки не припиняють надійно овуляції, а впливають на розвиток ендометрію, не допускаючи до імплантації, міняють слиз і зменшують функцію жовтого тіла.

Побічні наслідки: — зміни маси тіла — висипка на обличчі — оволосіння обличчя — мажучі виділення або кровотеча — нудота — запаморочення — біль у молочних залозах — закрепи — біль голови — емоційні розлади — біль суглобів- особливо небезпечні для молодих дівчат, оскільки впливають на організм в процесі його розвитку ( скелет – низькорослі, молочні залози – їх тканина стає як у жінки в клімаксі)

При тривалому вживанні: - ризик раку молочної залози й раку шийки матки — можливі запалення вен, тромби, інфаркти, інсульти — підвищення артеріального тиску, зміни очного дна — можливі проблеми з плідністю , включно з тривалою неплідністю — пухлини печінки — куріння плюс ОК збільшує ризик ускладнень Натомість реклама переконує: — нормалізують роботу сальних залоз, позбавляючи висипання вугрів і випадання волосся — низький вміст гормонів, що усуває побічні наслідки — навіть тривале застосування не є загрозливе для здоров’я — не є шкідливими для осіб молодого віку — впливає становлення регулярного менструального циклу — знижують ризик раку шийки матки й раку яйників — допомагають в обміні кальцію, попереджає розвиток остеопорорзу — лікують менструаційний біль і зміни настрою — зменшують частоту позаматкової вагітності, захворювань яйників, молочної залози — зменшують ризик запальних захворювань органів малого таза.

Треба знати, що після відставлення таблеток можуть бути проблеми зі становленням циклу. Якщо жінка хоче після ОК застосовувати метод розпізнавання плідності, мусить навчитися спеціальних правил для випадку після гормональної контрацепції. Треба також пам’ятати, що не можна вагітніти 3 – 6 місяців після вживання тих таблеток, організм повинен поступово очиститись від зайвих гормонів, інакше вони можуть вплинути на розвиток дитини. Ін’єкційні контрацептиви Це ін’єкції, у складі яких є прогестагени довгої дії. Дія така ж як і прогестеронової таблетки, отже скоріше ранньоабортивна чим контрацептивна. (ін’єкція кожні 2 — 3 місяці , залежно від препарату) Можуть також бути комбіновані препарати, дія яких така як ОК ( ін’єкція раз у місяць) ІмплантиКапсули, які впроваджують жінці під шкірку передпліччя на 5 років. Не мають впливу на пригнічення овуляції, змінюють слиз , впливають на моторику маткових труб і – основна дія препарату — змінюють ендометрій матки, не дозволяючи на імплантацію, отже знов маємо до діла із ранньоабортивним засобом.

ПОСТКОЇТАЛЬНІ ЗАСОБИ

Називається це хибно невідкладною контрацепцією. Є це ранньоабортивні засоби. Мають дуже високий вміст гормонів, значно вищий від звичайних ОК. Метою їх дії є знищення зачатого життя.

СПІРАЛЬ – ВМК, ВМЗ

Посідає друге місце серед методів запобігання вагітності.В матку поміщується спіраль із поліетилену, може мати також додаток міді чи вміст гормонів (прогестинів) . Спіраль вводять у порожнину матки на 3 – 5 років. Дія спіралі є абортивною, вона не запобігає заплідненню, тому що не впливає на перебіг циклу і ніколи не блокує овуляції.

Механізм дії: - підвищує тонус мускулатури матки, що призводить до вигнання ембріона на ранній стадії- підсилює скорочення маткових труб, тому дитина потрапляє до порожнини матки передчасно, коли ще недостатньо розвинутий ендометрій, імплантація стає неможливою — спіраль перешкоджає нормальному розвиткові ендометрію матки, імплантація стає неможливою — викликає запалення слизової матки як стороннє тіло, імплантація стає неможливою — підвищує кислотність піхви, каналу шийки й порожнини матки, нищить сперматозоїди — спіралі з вмістом міді впливають на згущення шийкового слизу Спіраль звичайно рекламують і рекомендують жінкам як високо ефективний засіб проти запліднення, що вже є обманом . Сама назва спіралі – ВМК є обманом з точки зору її дії. Запліднення відбувається в ампулярній частині маткових труб, пізніше запліднена яйцеклітина ( дитина) мандрує до матки приблизно 7 днів. Отже, в матку прибуває тижнева дитина і присутність спіралі не дозволяє її поселитися, дитина вмирає, бо не має чим живитися. Жінка, яка має спіраль ніколи не знає, скільки разів вагітніла і скільки дітей знищила. Часто говорять, що введення спіралі дає сучасні жінці можливість роками не турбуватись про небажану вагітність, не створює незручностей при статевому акті, рекомендується спіраль жінкам, які не можуть застосовувати гормональної контрацепції, але забувається сказати, що насправді стоїть за цим “не турбуватись”… Треба знати, що не рекомендується спіралі дівчатам і жінкам, які не народжували!

Побічні наслідки: — механічне пошкодження шийки матки при введенню спіралі — біль, кровотечі зі статевих шляхів — більш рясні й тривалі місячки — запальні захворювання статевих органів — збільшується ризик позаматкової вагітності — може дійти до маткової вагітності, яку переважно рекомендують переривати — вторинна неплідність — ускладнення вагітності

ПІДСУМОК
Часто контрацепцію вважається меншим злом, або і зовсім не вважається злом. Але контрацепція перш за все формує ментальність проти життя. Ми звертаємо увагу на аборти, а за мало думаємо про явище цієї неприродної й несумісної з християнством ментальності. Крім того, багато середників, які називається контрацептивами, насправді ними не є, а мають вони абортивну дію. Доходить до зачаття і нищиться дитину на ранній стадії її розвитку. Реклама таблеток і спіраль переважно промовчує їхню абортивну дію, впроваджується жінок в обман. Позитивне ставлення до ранньоабортивних середників є голосом за вбиванням ненароджених. Жінка, яка застосовує такі середники, не запобігає зачаттю, але вбиває своїх зачатих уже дітей. Жінка ніколи не буде знати скільки разів вагітніла і скільки разів дійшло до аборту. Подружжя, яке користає із контрацепції нищить чистоту і святість своїх статевих актів, противиться Богові, Його задумові. Вибираючи контрацепцію так на справді, відмовляєшся від повної особистої відповідальності за зачаття, при “ невдачі” вину перекинеш на таблетку, лікаря, фабрику латексу ітп. Губиш десь по дорозі самого себе. Твоє життя стає залежним від фармацевтичної фірми, чи від фірми, яка виготовляє латекс, від лікаря. При способі життя згідним із циклічною плідністю відповідальність за зачаття стає твоєю справою, ти є вільний, ти не є рабом когось іншого.