Школа для беременных

Все что необходимо знать о беременности и родах

Чи хвилюватися через зригування?

Зригування — це витікання вмісту стравоходу і шлунка з рота дитини внаслідок зміни положення тіла. Це зумовлено незрілістю нервової системи маляти і слабкістю сфінктера — м’яза, який міститься у верхній частині шлунка біля стравоходу.

Молоко, яке дитина зригує, якщо воно дійшло тільки до стравоходу, після того як потрапило у рот, — нічим не відрізняється від молока, яке витекло з груді. Але якщо молоко вже потрапило в шлунок, воно звертається і у разі зригування матиме кислий запах.

Частота зригувань

Одні діти зригують тільки час до часу, інші — після кожного годування, між годуваннями або безпосередньо під час годування /тобто маля смокче грудь, відвертається, зригує і знову продовжує їсти/.
1
Значні зригування спостерігаються після прибуття зрілого молока — до 14—30 днів після пологів — і частішають приблизно з 20— 30 дня після народження дитини. До 6 місяців зригування значно зменшуються або і зовсім припиняються.

Що вважають нормоюЯкщо дитина часто зригує /після кожного годування/, простежте за кількістю і об’ємом сечовипускань.

Якщо сечовипускань від 12ти на добу, сеча світла, без різкого запаху, то малюк отримує достатньо молока, а зригує його надлишки.Коли дитина у віці від 1го до 4ох місяців зригує після кожного годування /1—3 ст. л./ і один раз на день зригує „фонтаном”, тобтоблює /більше 3 ст. л./ /таке блювання не повинне викликати у Вас занепокоєння, якщо воно не супровождується іншими тривожними симтомами/, це вважається нормальним.

Щоб перевірити, який об’єм молока дитина зригнула, вилийте 1—3 ст. л. води на пелюшку і порівняйте пляму від води з плямою від зригнутого молока. Якщо дитина часто і багато зригує, але сечовипускання у неї часті, вона добре себе почуває і нормально набирає вагу — причин для хвилювання немає.

УВАГА! Якщо маля часто зригує, особливо „фонтаном”, сечовипускання у нього нечасті, а приріст маси тіла малий, — якнайшвидше зверніться до дитячого хірурга.

У якій позі дитині найлегше відригнути повітря?

Якщо маля тільки вчиться їсти з груді і захоплює повітря під час смоктання, можете скористатися такими позами:

дитина лежить животом на колінах, на передпліччі мами;
маля лежить животом на плечі;дитина сидить і нахилена вперед.

Якщо маля почало зригувати на Ваших руках, то покладіть його на живіт. Якщо дитина заснула під час годування, то покладіть її на бік /нема потреби сплячу дитину тримати вертикально/.