Школа для беременных

Все что необходимо знать о беременности и родах

Чим годувати маму?

Поширена хибна думка, що жінка, яка годує дитину груддю, мусить виключити зі свого раціону досить багато продуктів, які нібито не можна їсти. Насправді мати, яка годує немовля, повинна харчуватися так, як вона звикла: тобто можете їсти все, що Ви їли під час вагітності.

Виключення з раціону низки фруктів і овочів — наприклад, капусти, буряка, квасолі, слив, винограду тощо — призводить лише до збіднення раціону, авітамінозу та розладів травлення у жінки.

Обґрунтованих доказів того, що перелічені продукти є причиною неспокою та колік у дитини, нема. Коли ж немовля погано реагує на якийсь продукт, його тимчасово виключають, а пізніше все одно вводять у раціон, починаючи з невеликих порцій.

Треба пам’ятати, що харчовий склад молока /тобто кількість жирів, білків і вуглеводів/ практично не залежить від особливостей харчування жінки і змінюється лише під час тривалого голодування. Натомість вміст вітамінів та мікроелементів суттєво залежать від раціонального
харчування матері.
64a07c4
Отже, їсти треба все.

Безперечно, слід уникати алкоголю і наркотиків. Необхідно обмежити вживання продуктів, які можуть спричинити алергію у дитини.

Кількість молока доцільно обмежити 2-ма склянками на день, з них 1 склянка свіжого і 1 — кислого. Слід пам’ятати, що інколи немовля може мати алергію від грудного молока через те, що мати споживає коров’яче молоко або молочні продукти. Це проявляється характерною висипкою на шкірі дитини /діатез/.

Штучні суміші у таких випадках ситуації не поліпшують, оскільки усі вони виготовлені з коров’ячого молока, а соєві продукти вже поступово вилучають з виробництва через те, що вони мають шкідливі побічні ефекти. Єдиний розумний вихід у такій ситуації — годувати дитину груддю, виключивши зі свого раціону абсолютно всі молочні продукти у всіх стравах /чим довше, тим ліпше, проте принаймні до того часу, поки дитині не виповниться 1 рік/. Молочні продукти доцільно виключити з раціону також у тому випадку, коли немовля страждає від колік; тоді ж слід максимально обмежити вживання цукру і солодощів.

Щоб у Вас було достатньо молока, важливо повноцінно вгамовувати спрагу. У мами, яка годує груддю, упродовж доби може бути від 1го до 5ти приступів спраги. Можна пити зелений чай, чаї з тмину, кропу, ромашки, фенхелю, компот, узвар, кисіль, соки, морси і звичайну чисту воду. Пам’ятайте про міру, бо морси і соки спричиняють велике навантаження на роботу нирок, які під час лактації працюють особливо напружено. Кількість випитої рідини повинна становити близько 2 л на добу, проте не більше 3 л. Коли об’єм випитої рідини збільшується до 5 л за добу і більше, молока виробляється менше.

Стосовно порад для стимуляції лактації, то універсальних рецептів немає. Пам’ятайте, що лактацію стимулює тільки частота і тривалість годування груддю.