Школа для беременных

Все что необходимо знать о беременности и родах

Накладки на соски

Інколи у перші дні після народження дитини жінкам із різних причин рекомендують використовувати силіконові накладки на соски /дитині важко захопити грудь; маля „плутає соски” через те, що йому дали пипку; жінка має надто чутливі соски або тріщини на них тощо/.

Це добрий засіб, але треба пам’ятати, що процес годування через накладку має певні негативи:

— по-перше, механізм смоктання груді через насадку не цілком природний /це щось середнє між смоктанням груді і гумової пипки/;
— по-друге, при застосуванні накладки не відбувається адекватного стимулювання соска і відповідно доброго становлення лактації, отже, дитина може отримувати недостатню кількість молока.
1
Накладки застосовувати можна, проте користуватися ними треба якомога рідше і недовгий час /зазвичай, не більше кількох днів/. Відучувати малюка від накладки слід поступово. Для цього на верхівці накладки спочатку зробіть хрестоподібний надріз і вчіть дитину їсти через накладку з отвором /упродовж 1—2 днів/. Після цього кожного дня діаметр отвору збільшуйте на 1 мм /не більше!/. Сосок почне витягуватися, а механізм смоктання у дитини поступово зміниться на характерний для смоктання грудей. Неза₃ баром маля охочіше візьме грудь без накладки, і тоді її можна відкласти.

Другий спосіб: дозвольте дитині посмоктати груди з накладкою, а коли малюк відпустить сосок, дуже швидко зніміть накладку і підсуньте йому сам сосок. Можливо, за першим разом не вдасться, але пробуйте знову і знову.

УВАГА! Тривале застосування накладок /упродовж кількох тижнів і довше/ може призвести до зменшення утворення молока, унаслідок чого дитина недоїдатиме.