Школа для беременных

Все что необходимо знать о беременности и родах

Переваги грудного годування

Практично усі жінки можуть годувати своїх дітей груддю. Лише 2% матерів не можуть цього робити: через особливості анатомічної будови, перенесені операції на грудях або деякі загальні захворювання.

Грудне годування — це природний процес, який є продовженням харчування дитини в лоні матері через пуповину.

— Грудне молоко містить усі поживні речовини, необхідні дитині;
— вонолегко засвоюється і ефективно використовується організмом немовляти;

— захищає малюка від інфекцій, сприяє фізіологічному становленню імунітету у новонароджених та дітей першого року життя;

— сприяє формуванню фізіологічної мікробної колонізації організму немовляти, тоді як альфа-лактоза, яка міститься у коров’ячому молоці, стимулює ріст грамнегативної флори, що призводить до дефіциту біфідобактерій, а у подальшому — до розвитку дисбіозу кишок.
1
Грудне годування забезпечує тісний психоемоційний зв’язок матері і дитини;
— сприяє гармонійному розвитку немовляти;
— позитивно впливаєна здоров’я матері;
— продовжує тривалість фізіологічного періодунеплідності після пологів.

До того ж грудне молоко безплатне, на відміну від штучних сумішей.
Харчова цінність грудного молока.

Молоко матері — найкращаїжа для немовляти. Воно ідеально пристосоване до всіх особливостейтравлення і обміну речовин новонародженої дитини. Білковий, жировий, вуглеводний компоненти грудного молока, вітаміни, мінеральні речовини — цей склад індивідуальний для кожної дитини, а деякі речовини, що входять до молока, є незамінними для фізіологічного росту і розвитку немовляти.

Захисна роль грудного молока забезпечується вмістом у ньому /які в молозиві/ низки специфічних і неспецифічних протиінфекційнихфакторів. Важлива роль грудного молока у профілактиці харчової алергії. Воно містить цитокіни, які необхідні для фізіологічного становлення імунітету у немовлят; деякі з них мають протипухлинну дію.

Регуляторна роль грудного молока пов’язана з наявністю в ньомурізних гормонів: гіпоталамічних, гіпофізарних, гормонів щитовидноїзалози, наднирників, підшлункової залози, простагландинів, травнихферментів /пепсину трипсину, ліпази, амілази/; факторів росту. Ціречовини забезпечують поступовий перехід від внутрішньоутробного до позаутробного живлення дитини; сприяють дозріванню травного каналу маляти; запобігають перевантаженню ендокринної системи новонародженого; регулюють процеси розпаду і синтезу білка.

Психоемоційна єдність матері та дитини. Грудне вигодовуваннявідіграє важливу роль у психоемоційних стосунках матері і немовляти.Тепер саме годування груддю вчені розглядають як могутній емоційнийстимул у процесі розвитку психіки дитини.

Доведено, що під часгодування груддю між матір’ю і дитиною встановлюється особливаблизькість, яка зберігається на довгі роки, а за деякими даними — навсе життя. Важливо знати, що новонароджена дитина має чути мову матері та батька. Це сприяє покращенню її психоемоційного розвитку,формуванню почуття прив’язаності до батьків, єдності з ними. Те, щонемовля з перших годин життя чує голос матері, сприяє формуваннюмовлення дитини у майбутньому.
Отже, для повноцінного розвитку маляти вигодовування грудниммолоком та тісний необмежений контакт з матір’ю має надзвичайноважливе значення: це найбільш фізіологічне харчування, під час якогонемовля не тільки відчуває звичні запахи і смаки, почувається безпечно і комфортно, а й активно розвивається /налагоджуються всі життєво важливі функції організму, розвивається імунна, нервовоа та ендокринна системи/.

Вплив грудного молока на здоров’я матері і дитини. Сучаснінаукові дослідженнями довели, що у дітей, яких вигодували груддю,ризик розвитку в майбутньому ожиріння, атеросклерозу, ішемічноїхвороби серця, інсульту, цукрового діабету, хронічних захворюваньорганів травлення, ортопедичних захворювань, стоматологічнихпроблем значно нижчий, ніж у дітей, яких вигодовували штучно.Вплив годування груддю на здоров’я матері. Грудне годуваннямає важливі переваги для здоров’я матері. Воно сприяє нормальномуперебігу післяпологового періоду: запобігає післяпологовим кровотечам та гнійно-септичним захворюванням, маститу, а також зменшує ризик виникнення мастопатій, доброякісних і злоякісних пухлин молочної залози, онкологічних захворювань матки і яєчників у майбутньому.

Годування груддю є фізіологічним етапом репродуктивного циклу, якому передують дозрівання статевих клітин, зачаття, вагітність і пологи. Годування груддю суттєво продовжує фізіологічний період неплідності після пологів.
Переваги грудного вигодовування для сімї. Грудне вигодовуваннямає суттєві економічні переваги для всієї сім’ї, оскільки економитьсімейний бюджет не тільки на купівлі молочних сумішей, а й ліків длядитини, ризик захворіти у якої набагато нижчий, ніж у немовляти, якегодують молочними сумішами.

Напевно, найбільшою перевагою грудного вигодовування є здоров’ядитини і її позитивна налаштованість у житті, а також формуваннявзаєморозуміння між матірю та дитиною, їхня любов і прив’язаність. Доречі, згідно з даними Американської академії педіатрії, діти, якіспоживали материнське молоко, легше контактують з іншими людьми,мають вищий індекс інтелектуального розвитку.