Школа для беременных

Все что необходимо знать о беременности и родах

Випорожнення у малят грудничків

У дітей, яких годують груддю, може бути різна частота випорожнень.Материнське молоко є особливим, оскільки, крім всіх поживних речовин, які потрібні маляті, воно містить ферменти /ліпазу, лактазу/, які допомагають дитині його перетравити.

Діти можуть випорожняти кишечник після кожного годування, але до 4ох місяців частота випорожнень може знизитись до 2—4ох разів на добу. У деяких малюків це стається у 2—3 місяці, а навіть із 3ох тижнів.Трапляється, що груднички випорожняються через день або навіть рідше — 1 раз на 2—7 днів.

Якщо випорожнення у малюка бувають зрідка, проте вони м’які і є достатня кількість сечовипускань, а дитина поводиться спокійно, підстав для хвилювання немає. Це свідчить про те, що грудне молоко майже повністю засвоюється, а маля добре набирає вагу.
1
Під час випорожнення кишечника дуже часто діти крехтять, тужаться, червоніють і навіть зригують, причому випорожнення у них м’які, водянисті. Це не свідчить однак про проблеми з дефекацією. Малюки крехтять, бо в них ще слабо розвинені м’язи черевного пресу і їм необхідно попрацювати, щоб вийшли випорожнення. Тому дітям не треба робити клізм і давати послаблювальних препаратів.Якщо у дитини, яку годують груддю, випорожнення кишечника бувають зрідка, то слід перевірити, чи достатньо вона отримує молока:

— зробіть тест на повністю мокрі пелюшки упродовж доби /з 9 год ранку цього дня до 9 год ранку наступного дня/: якщо повністю мокрих пелюшок 6—7, то маля отримує достатньо рідини, проте можна годувати його частіше;

— дитина за місяць повинна набирати не менше, ніж 500 г /або 125 г на тиждень/;

УВАГА! Випорожнення у малят грудничків від 10—12 разів на добу / після кожного годування/ до 1 разу на 2—7 днів /за умови достатньої кількості сечовипускань і адекватного приросту маси тіла/ вважають нормою.