Природне планування сім’ї (МРП) є загальним терміном для сучасного, здорового, науково обґрунтованого і надійного методу планування сім’ї.
Міф: МРП — це просто ще одна назва методу ритму
Правда: Природне планування сім’ї (МРП) є загальним терміном для сучасного, здорового, науково обґрунтованого і надійного методу планування сім’ї.
МРП відрізняється від методу ритму (календарного методу), який був популярним більш ніж п’ятдесят років тому. За допомогою методу ритму намагаються визначити час овуляції за допомогою обчислень з попередніх менструальних циклів. Незважаючи на те, що цей підхід мав серйозне наукове обґрунтування, на практиці він часто виявлявся неточним через унікальність природи менструального циклу кожної жінки.
МРП на відміну від нього, виявився науково обґрунтованим як в теорії, так і на практиці.
МРП базований на наукових дослідженнях циклу плідності жінки. З 1930 років лікарі знають про цикли плідності, які включають зміну температури тіла, слизу шийки матки та інші фізіологічні знаки. Проте ця інформація була систематизована як «методи» природного планування у пізні 1960-ті.
МРП — це поєднання показників базальної температури тіла, за допомогою якого контролюють зміни у температурі жінки відразу після сну; показника овуляції, який дає інформацію про слиз шийки матки у жінки. Симпто-термальний метод поєднує спостереження за температурою та слизом шийки матки з іншими показниками, такими як зміни самої шийки матки і вторинні ознаки плідності, які разом дають можливість відтворити стан жінки — плідний чи неплідний.
Міф: МРП можуть використовувати лише жінки, в яких регулярні менструальні цикли.
Правда: Природні методи не залежать від регулярності чи нерегулярності менструальних циклів. Вони розглядають кожну жінку і кожен її цикл як унікальний.
МРП діє з менструальними циклами будь-якої тривалості і будь-якого рівня нерегулярності. Його можна використовувати під час годування грудьми, перед менопаузою та в інших особливих обставинах. МРП дає можливість жінці розуміти фізичні сигнали, які посилає її тіло, щоб повідомити її, коли вона найімовірніше може завагітніти. Як тільки вона розуміє цю інформацію, вона та її чоловік можуть використовувати її відповідно до їхніх намірів у плануванні сім’ї (тобто осягаючи або обмежуючи зачаття).
Природні методи можна використовувати впродовж усього репродуктивного життя жінки. Ці методи є динамічними. Це означає, що вони контролюють наявні і актуальні, щоденні знаки у циклі жінки. Навчання МРП дає подружжю інформацію про організм, яка є конкретною щодо ситуації жінки в даному циклі, а тому враховує всю унікальність її організму, яку можна спостерігати.
Коли все ж трапляються особливі обставини, жінка може контактувати з консультантом МРП для додаткового проводу в інтерпретації її симптомів плідності.
Міф: МРП є надто складним, щоб бути корисним для багатьох людей.
Правда: Кожен, хто навчається в компетентного вчителя і мотивований використовувати МРП — може це робити.
Методи є настільки простими, що їх було успішно адаптовано, щоб задовільнити потреби жінок в усьому світі. За дослідженнями Кембіка і Грея (Human Reproduction, 1988), використання МРП є 1-35 % у країнах, що розвиваються. Ці автори стверджують, що «МРП має роль важливого методу планування сім’ї в багатьох країнах, незважаючи на релігію, соціо-культурний розвиток і загальний рівень використання контрацепції.»(ст. 693).
Міф: МРП не є надійним методом планування сім’ї.
Правда: Коли подружжя навчене компетентними вчителями, розуміє методи і має мотивацію їх дотримуватися, МРП має до 99% надійності у відкладенні чи обмеженні народжень.
Ефективність МРП залежить від того як подруги дотримуються правил методу — відповідно до їхнього наміру у плануванні сім’ї. Ті, що мають стійку мотивацію уникати вагітності і суворо дотримуються методу досягають успіху.
Подружжя,я кі були добре навчені, розуміють метод, визначилися з наміром їхнього планування сім’ї і ретельно дотримуються правил для уникнення вагітності постійно. — 1-4
Подружжя, які випадково не дотримуються усіх правил для уникнення вагітності. — 5-25 (зазвичай ці показники ефективності є подібними до тих, що отримують в пар, які використовують бар’єрні методи контрацепції).
Міф: Подружжя, які використовують МРП мають статеве співжиття рідше, ніж інші.
Правда: Більшість людей у більшість свого часу не вступають у статеві стосунки (див.таблицю).
Якщо подружжя, які практикують МРП вступали би у статеві стосунки в усі дні, коли утримання є непотрібне для відкладення народження, вони б робили це вдвічі частіше від середньостатистичного показника!
Середня частота статевого акту на місяць між одруженими та неодруженими парами в США (на основі досліджень):