Школа для беременных

Все что необходимо знать о беременности и родах

Міфи про Методи розпізнавання плідності

Природне планування сім’ї (МРП) є загальним терміном для сучасного, здорового, науково обґрунтованого і надійного методу планування сім’ї.

Міф: МРП — це просто ще одна назва методу ритму

Правда: Природне планування сім’ї (МРП) є загальним терміном для сучасного, здорового, науково обґрунтованого і надійного методу планування сім’ї.
МРП відрізняється від методу ритму (календарного методу), який був популярним більш ніж п’ятдесят років тому. За допомогою методу ритму намагаються визначити час овуляції за допомогою обчислень з попередніх менструальних циклів. Незважаючи на те, що цей підхід мав серйозне наукове обґрунтування, на практиці він часто виявлявся неточним через унікальність природи менструального циклу кожної жінки.

МРП на відміну від нього, виявився науково обґрунтованим як в теорії, так і на практиці.
МРП базований на наукових дослідженнях циклу плідності жінки. З 1930 років лікарі знають про цикли плідності, які включають зміну температури тіла, слизу шийки матки та інші фізіологічні знаки. Проте ця інформація була систематизована як «методи» природного планування у пізні 1960-ті.
МРП — це поєднання показників базальної температури тіла, за допомогою якого контролюють зміни у температурі жінки відразу після сну; показника овуляції, який дає інформацію про слиз шийки матки у жінки. Симпто-термальний метод поєднує спостереження за температурою та слизом шийки матки з іншими показниками, такими як зміни самої шийки матки і вторинні ознаки плідності, які разом дають можливість відтворити стан жінки — плідний чи неплідний.
1
Міф: МРП можуть використовувати лише жінки, в яких регулярні менструальні цикли.

Правда: Природні методи не залежать від регулярності чи нерегулярності менструальних циклів. Вони розглядають кожну жінку і кожен її цикл як унікальний.
МРП діє з менструальними циклами будь-якої тривалості і будь-якого рівня нерегулярності. Його можна використовувати під час годування грудьми, перед менопаузою та в інших особливих обставинах. МРП дає можливість жінці розуміти фізичні сигнали, які посилає її тіло, щоб повідомити її, коли вона найімовірніше може завагітніти. Як тільки вона розуміє цю інформацію, вона та її чоловік можуть використовувати її відповідно до їхніх намірів у плануванні сім’ї (тобто осягаючи або обмежуючи зачаття).

Природні методи можна використовувати впродовж усього репродуктивного життя жінки. Ці методи є динамічними. Це означає, що вони контролюють наявні і актуальні, щоденні знаки у циклі жінки. Навчання МРП дає подружжю інформацію про організм, яка є конкретною щодо ситуації жінки в даному циклі, а тому враховує всю унікальність її організму, яку можна спостерігати.
Коли все ж трапляються особливі обставини, жінка може контактувати з консультантом МРП для додаткового проводу в інтерпретації її симптомів плідності.

Міф: МРП є надто складним, щоб бути корисним для багатьох людей.

Правда: Кожен, хто навчається в компетентного вчителя і мотивований використовувати МРП — може це робити.
Методи є настільки простими, що їх було успішно адаптовано, щоб задовільнити потреби жінок в усьому світі. За дослідженнями Кембіка і Грея (Human Reproduction, 1988), використання МРП є 1-35 % у країнах, що розвиваються. Ці автори стверджують, що «МРП має роль важливого методу планування сім’ї в багатьох країнах, незважаючи на релігію, соціо-культурний розвиток і загальний рівень використання контрацепції.»(ст. 693).

Міф: МРП не є надійним методом планування сім’ї.

Правда: Коли подружжя навчене компетентними вчителями, розуміє методи і має мотивацію їх дотримуватися, МРП має до 99% надійності у відкладенні чи обмеженні народжень.
Ефективність МРП залежить від того як подруги дотримуються правил методу — відповідно до їхнього наміру у плануванні сім’ї. Ті, що мають стійку мотивацію уникати вагітності і суворо дотримуються методу досягають успіху.
Подружжя,я кі були добре навчені, розуміють метод, визначилися з наміром їхнього планування сім’ї і ретельно дотримуються правил для уникнення вагітності постійно. — 1-4
Подружжя, які випадково не дотримуються усіх правил для уникнення вагітності. — 5-25 (зазвичай ці показники ефективності є подібними до тих, що отримують в пар, які використовують бар’єрні методи контрацепції).

Міф: Подружжя, які використовують МРП мають статеве співжиття рідше, ніж інші.

Правда: Більшість людей у більшість свого часу не вступають у статеві стосунки (див.таблицю).
Якщо подружжя, які практикують МРП вступали би у статеві стосунки в усі дні, коли утримання є непотрібне для відкладення народження, вони б робили це вдвічі частіше від середньостатистичного показника!
Середня частота статевого акту на місяць між одруженими та неодруженими парами в США (на основі досліджень):

Вік
 Середньостатистична частота статевих стосунків на місяць 
  18-24  8
  25-34  9
  35-44  8
  44-55  7
  55-67  5

 

Якщо пара, яка практикує МРП, бажає уникати вагітності, то бажано утримуватися від статевого акту та генітального контакту протягом менструації в жінки (3-7 днів) і протягом плідного періоду (5-8 днів), в середньому 8-15 днів. Тому пари, які практикують МРП можуть так само часто мати статеві стосунки в кожному циклі як й інші пари.

Міф: Не існує різниці між МРП і контрацепцією.

Правда: МРП методи відрізняються від них і є кращими від контрацепції тому що вони:
Співпрацюють з плідністю подругів, замість того, щоб нищити її
Можуть бути використані для того, щоб досягнути і уникнути вагітності
Викликають розділення відповідальності і співпрацю чоловіка та жінки
Вимагають комунікації в подружжі
Плекають повагу до цілої особи та її акцептацію
Не мають шкідливих побічних наслідків
Є безкоштовними
МРП є унікальним, бо це дає можливість тим, що його використовують радше працювати із своїм тілом, аніж проти нього. Плідність таким чином розглядається як Правда в якій живемо, аніж проблема, яку треба вирішити.

Міф: МРП не дає можливості для сексуальної «спонтанності»

Правда: Це залежить від того, що вважають «спонтанністю».
Якщо під сексуальною спонтанністю розуміється люблячі жести, ніжність, поцілунки, люблячі слова тощо, то МРП не перешкоджає спонтанності. Насправді МРП заохочує подружжя знаходити способи, щоб виражати любов один до одного, бо статевий акт не завжди можливий. І спонтанність, з якою пара знову і знову єднається у статевому стосунку в кожному циклі є чимось, що пари, які використовують МРП вважають дуже особливою.
Якщо під «спонтанністю» розуміють лише здатність вступати в статеві стосунки як тільки виникає бажання, тоді МРП не відповідає вимогам. Проте тоді повага до вашого подруга, чиє бажання може не завжди може виникати в той самий момент, як і ваше — також суперечить з таким видом «спонтанності.»
Будь-яке обмеження «спонтанності» в МРП слід розглядати у світлі свободи, яку подружжя отримує не через вживання хімічних чи бар’єрних методів контрацепції. Пам’ятайте, хімічні контрацептиви дають дуже важкі наслідки в розумінні протипоказань та побічних ефектів.

Деякі інші міфи, пов’язані з розумінням людської статевості та прокреації…

Міф: Церква хоче, щоб люди мали якомога більше дітей.

Правда: Насправді Церква заохочує людей бути «відповідальними» сторожами своєї плідності.
У цьому розумінні «відповідального батьківства» одружені пари зважають на свої обов’язки перед Богом, одне перед одним, перед дітьми, яких вони вже мають, і перед світом, в якому вони живуть, коли приймають рішення про число дітей і інтервали між їхнім народженням.
Відповідальне батьківство переживають в закономірностях, які Бог встановив у людській природі. Природа статевого акту, який є і життєдайним (прокреативним) і даючим любов (єднальним), відображає план Божого творіння. Саме тому Церква вчить, що подружжя не повинне активно протидіяти плідності, щоб відокремити плідність від тілесного єднання. Робити це означає виявляти неповагу до великого дару Творця.

Міф: Секс є приватним рішенням між двома людьми

Правда: Статевий акт є не лише надзвичайно особистим, між чоловіком і жінкою, але також має публічний і навіть світовий вимір.
Людська репродуктивна функція орієнтує сексуальну активність на майбутнє світу. Публічно наслідки статевого акту лише двох осіб — чоловіка і жінки, виявляються в диві народження, а також через спустошення спричинене хворобами, що передаються статевим шляхом.
Пам’ятайте, статевий акт радикально єднає чоловіка і жінку і є єдиним людським актом, який може гідно привести іншу особу на світ!

Міф: Церква не хоче, щоб подружжя отримували задоволення від статевих стосунків.

Правда: Церква хоче, щоб одружені пари мали найкращі можливі статеві стосунки!
Пам’ятайте, що існує різниця між просто («мати секс») що включає дію спрямовану на себе, і («кохатися», «любити одне одного»), що вимагає давання себе іншому. Лише у довічних, посвячених, люблячих стосунках, зосереджених в Христі, подружжя можуть сподіватися на повне досвідчення таїнства життя і любові, тобто подружжя.

Сучасні дослідження підтверджують те, що Церква завжди навчала: статеві стосунки в подружжі є більш довершеними і радісними, ніж секс в неодружених людей. Люди, які використовують статеві стосунки лише для свого власного задоволення закінчується тим, що вони використовують інших людей — і вони втрачають справжню радість від дару статевості. Безумовна любов можлива в подружжі. Така любов є справжнім джерелом радості у житті одружених пар!